Bine aţi venit! Vizitator

Main » 2009 » Noiembrie » 15 » Kaka si Van der Vaart titulari in supermeciurile Braziliei si Olandei (VIDEO)
13:12
Kaka si Van der Vaart titulari in supermeciurile Braziliei si Olandei (VIDEO)
Brazilianul Ricardo Kaka a fost titular si a evoluat 80 de minute in intalnirea castigata de Brazilia scor 1-0 cu nationala similara a Angliei. Optarul de pe Bernabeu a fost capitanul ‘Selecao’ in intalnirea cu echipa lui Capello si a evoluat excelent, presa engleza considerandu-l cel mai bun jucator al meciului. Brazilia s-a impus la limita (scor 1-0) in super-amicalul disputat impotriva Angliei in Qatar. Unica reusita a partidei i-a apartinut lui Nilmar (47′). In minutul 56, Luis Fabiano a ratat o lovitura de la 11 metri. Partida a avut loc pe Stadionul International Khalifa.

Într-un alt meci care a fost astazi cap de afis, reprezentativele Italiei si Olandei au incheiat nedecis scor 0-0 un meci in care olandezul Rafael Van der Vaart a fost titular in nationala lui Ber Van Marwijck. Madrilenul a evoluat bine si a fost schimbat in minutul 77 cu Ibrahim Affelay. Partida a fost intrerupta cateva minute, pentru ca un suporter imbracat cu un tricou pe care scria "Cassano la nationala” a patruns pe teren si a intrupt jocul.

Views: 560 | Added by: Dorin | Rating: 0.0/0