Joi, 02.05.2024, 07:02 |
Logat ca Vizitator | Grupa "Oaspeţi"
Bine aţi venit! Vizitator

Main » 2009 » Octombrie » 25 » Notele jucatorilor madrileni in partida cu Sporting Gijon
13:44
Notele jucatorilor madrileni in partida cu Sporting Gijon
Iker Casillas: 6.5 ( A inceput ezitant dar a intervenit bine la sutul lui De Las Cuevas. Per total o evolutie sigura din partea goalkepeerului madrilen)

Sergio Ramos: 5 (Neatent in multe momente ale meciului, Ramos a fost destul de modest din nou pe faza ofensiva, un lucru surprinzator pentru el. Raman la parerea ca ar trebui motivat cu 2-3 meciuri de pe banca)

Pepe: 8 (Pentru mine, portughezul a fost cel mai bun jucator de pe teren, poate singurul jucator care s-a ridicat la nivelul unui club ca Real Madrid. Joc exact in defensiva, prompt in interventii si siguranta covarsitoare)

Garay: 5.5 (A inceput ezitant, complicand deseori un joc ce in mod normal trebuia sa ofere simplitate si siguranta. A iesit accidentat)

Marcelo: 4 (Nu m-a impresionat la nici un capitol. Ma uimeste de fiecare data si nu-l inteleg pe Pellegrini. E un jucator bun insa astazi pe langa faptul ca a fost depasit deseori de Luis Moran sau Lora, a fost inutil si pe faza ofensiva)

Xabi Alonso: 4.5 (Slab din nou. Mult sub ceea ce Real Madrid cauta, iar Pellegrini cere. Nu s-a acomodat si lasa impresia ca este fortat. A reusit doar 7 pase utile catre colegii sai!)

M. Diarra: 6.5 (Nu a jucat rau. La el e clar ca nu-i poti cere sa construiasca, insa pe plan defensiv s-a descurcat bine. Se poate conta pe el oricand, e un jucator inca util)

E.Granero: 5 (Nu s-a descurcat in rolul de ‘aripa’ pe care i l-a ‘oferit’ Pelle. Nici Ramos nu l-a ajutat prea mult ce e drept. A avut doua ocazii de gol cate una pe repriza, insa in multe momente a disparut complet din joc)

Kaka: 6 (A incercat, a fost periculos prin doua executii individuale, dar la constructie n-a contat! Joc modest pentru un jucator de un asemenea calibru. Mai are nevoie de timp,insa trebuie sa schimbe ceva)

Drenthe: 6.5 (R.R a inceput bine si a incercat sa profite de sansa oferita de Pelle si de schimbarea sistemului. Nu s-a descurcat insa pana la final, cred ca era o solutie mai buna dupa pauza)

Raul: 5 (Capitanul a fost sters, insa putea deveni omul meciului daca arbitrul valida acel gol valabil marcat in finalul meciului)

Guti: 7 (A intrat bine in meci, a fost util la constructie iar intrarea sa a dinamizat jocul madrilenilor. Trebuia introdus in opinia mea inca de la pauza)

Albiol: 5 ( A jucat in ultimele 20 de minute dupa accidentarea lui Garay, dar nu a iesit in evidenta pentru ca oaspetii s-au apropiat din ce in ce mai rar de poarta)

Van der Vaart: 7.5 (mi-a placut rautatea lui! Nominalizarea lui VDV la omul meciului este o forma de protest personala, arhaica si probabil inutila la adresa jocului multora dintre coechipierii sai! A jucat doar 15 minute si e clar ca nu-l poti considera omul meciului, insa a avut ceva in plus fata de ceilalti. Faptul ca a reusit 4 verticalizari si 11 pase exacte catre colegii sai intr-un interval scurt e bine pentru olandez)

Views: 572 | Added by: Dorin | Rating: 0.0/0