Bine aţi venit! Vizitator

Main » 2009 » Octombrie » 11 » Pipita gol la debut, CR s-a accidentat din nou!
15:49
Pipita gol la debut, CR s-a accidentat din nou!
Gonzalo Higuain a avut parte de un debut cu gol in tricoul selectionatei Pumelor. Atacantul madrilen a marcat primul gol al gazdelor in victoria obtinuta in extremis de selectionata albiceleste scor 2-1 cu Peru. Egalati in minutul 90, argentinienii au marcat goloul victoriei in ultimul minut al prelungirilor prin veteranul Martin Palermo dupa ce Higuain deschisese scorul in minutul 48. A fost primul gol pentru echipa nationala reusit de Pipita chiar la debutul sau.

Karim Benzema a intrat dupa pauza si a marcat un gol pentru nationala ‘cocosului Galic’ in victoria 5-0 cu Insulele Feroe. In acelasi meci, Lassana Diarra a fost titular si a avut o evolutie excelenta pe parcursul celor 90 de minute cat a fost folosit de Domenech.

Vesti proaste insa din Portugalia, acolo unde Balonul de Aur, Cristiano Ronaldo a parasit terenul de joc dupa doar 28 de minute. Superstarului lusitan i-a recidivat accidentarea suferita in partida de Champions League cu Olympique Marseille, iar primele semne arata ca atacantul madrilen ar putea lipsi de pe teren inca doua saptamani. Portugalia, a invins aseara Ungaria scor 3-0 intr-un meci in care Pepe nu a evoluat deloc.

Sergio Ramos a fost titular si a evoluat pe toata durata meciului Armenia-Spania (1-2) avand chiar o evolutie buna. In schimb, selectionerul Del Bosque a decis sa-i menajeze pe Xabi Alonso si Iker Casillas, ramasi doar pe banca de rezerve. In acelasi meci, madrilenul Alvaro Negredo a purtat in cele 35 de minute in care a evoluat tricoul legendar cu numarul 7 purtat de Capitanul Raul Gonzalez pentru “la Roja”.
Views: 655 | Added by: Dorin | Rating: 5.0/1