Bine aţi venit! Vizitator

Main » 2009 » Octombrie » 15 » Cristiano si Benzema au prins barajul
16:08
Cristiano si Benzema au prins barajul
Portugalia s-a calificat fara probleme pentru barajul din Noiembrie dupa ce a trecut lejer de selectionata Maltei cu scorul de 4-0. Fara Cristiano Ronaldo (in continuare accidentat) dar cu Pepe 90 de minute in teren titularizat in centrul defensivei alaturi de Ricardo Carvalho, lusitanii au marcat de patru ori prin Nani, Simao Sabrosa, Miguel Veloso si Edinho. Fundasul madrilen a declarat la final: “Lupta nu s-a incheiat, probabil vom fi cap de serie la baraj dar acest lucru nu stiu cat ne va ajuta. Astazi am facut un meci bun insa nici adversarul nu a fost unul de calibru. Sper ca vom juca primul meci in deplasare la baraj, pentru ca ar fi minunat sa sarbatorim calificarea acasa, in fata acestor fani minunati”.

Si nationala Frantei s-a calificat la Baraj dupa ce a invins Austria cu 3-1. Atacantul francez Karim Benzema, a fost unul dintre cei mai buni jucatori francezi, reusind sa marcheze primul gol al echipei conduse de ‘dusmanul’ Raymond Domenech. Benzinho a fost schimbat in minutul 79 cu Bafetimbi Gomis si a fost aplaudat la scena deschisa. Colegul si prietenul sau, Lassana Diarra nu a evoluat, fiind accidentat.

Jerzy Dudek a fost titular in partida Polonia-Slovacia scor 0-1 si a fost invins doar de colegul sau Seweryn Gancarczyk. Polonia a ratat calificarea la Cupa Mondiala din Africa de Sud in detrimentul Slovaciei si surprizei Slovenia care merge la baraj inaintea Cehiei si nationalei lui Jerzy.
Views: 560 | Added by: Dorin | Rating: 5.0/1
Total comments: 4
+1
3 igogo   (16.10.2009 23:03) [Material]
moldova este ...in spisak nui da noi ka moldovenii ni dushem far prigloshenie smile smile smile

1 Dorin   (16.10.2009 22:16) [Material]
Caroce a sa shie interesant la Campionatul Mondial. Vse v sbore. smile numa moldova nui...